Předávání maturitních vysvědčení

V pátek 27. května od 15 hodin budou maturantům ze 4. ročníku a oktávy (v tomto pořadí) předána vysvědčení na nádvoří zámku v Dačicích. Všichni učitelé i rodinní příslušníci absolventů 2021/2022 jsou srdečně zváni.

Exkurze 3. ročníku

V úterý 12. 6. 2018 navštívili žáci 3. ročníku v rámci přírodovědného praktika dačickou firmu Nové technologie. Exkurzi domluvil žák kvinty Jan Klivan, který s danou firmou spolupracuje.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

Majitel firmy Ing. Oldřich Neužil nás seznámil s historií podniku, která sahá do roku 2002. Následovala exkurze po dílně, kde jsme viděli obráběcí stroje řízené počítačem. Firma zaměstnává mladé nadané operátory schopné vyrobit jednotlivé kusy na zakázku. Mladí lidé zde získávají zajímavé pracovní uplatnění. Firma spolupracuje nejen s místními firmami, ale obchoduje i na mezinárodním poli. Exkurze nás zaujala.

Chtěli bychom poděkovat Honzovi Klivanovi za zprostředkování exkurze a úvodní slova. Poděkování patří i majiteli firmy O. Neužilovi za srdečné a přátelské přijetí ve své firmě. V neposlední řadě chceme poděkovat i paní učitelce Janě Morávkové, která nás do firmy doprovodila.

Lenka Zachová, 3. ročník