Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Exkurze 3. ročníku

V úterý 12. 6. 2018 navštívili žáci 3. ročníku v rámci přírodovědného praktika dačickou firmu Nové technologie. Exkurzi domluvil žák kvinty Jan Klivan, který s danou firmou spolupracuje.

Majitel firmy Ing. Oldřich Neužil nás seznámil s historií podniku, která sahá do roku 2002. Následovala exkurze po dílně, kde jsme viděli obráběcí stroje řízené počítačem. Firma zaměstnává mladé nadané operátory schopné vyrobit jednotlivé kusy na zakázku. Mladí lidé zde získávají zajímavé pracovní uplatnění. Firma spolupracuje nejen s místními firmami, ale obchoduje i na mezinárodním poli. Exkurze nás zaujala.

Chtěli bychom poděkovat Honzovi Klivanovi za zprostředkování exkurze a úvodní slova. Poděkování patří i majiteli firmy O. Neužilovi za srdečné a přátelské přijetí ve své firmě. V neposlední řadě chceme poděkovat i paní učitelce Janě Morávkové, která nás do firmy doprovodila.

Lenka Zachová, 3. ročník