Den otevřených dveří on-line

Připojte se ve středu 8. prosince k virtuálnímu dni otevřených dveří z odkazu, který najdete v článku na našich stránkách. Prezentace studia proběhne v 10 a 16 hodin.

Fakescape!

Že nevíte, co to je? Fakescape je úniková hra, která si klade za úkol přezkoušet vaši vytrvalost proti dezinformacím. Její účastníci využívají svého kritického myšlení a ověřují si předkládané informace.

1 minuta ke čtení vloženo před 8 měsíci

V pondělí 12. a v úterý 13. dubna naši školu navštívily, samozřejmě jen virtuálně, studentky politologie brněnské Masarykovy univerzity, aby u studentů 1. ročníku a kvinty rozvíjely mediální gramotnost a schopnost kriticky myslet, a to právě formou fakescape.

Celá hra byla zasazena do prezidentských voleb roku 2028. Během 60 minut jsme si vyzkoušeli roli novinářů, když jsme se dozvěděli, že jeden z prezidentských kandidátů chce zrušit letní prázdniny. Pomocí jednotlivých indicií, plnění úkolů a především – ověřování informací – bylo naším úkolem přijít na to, kdo je oním padouchem.

Myslím si, že celá akce byla přínosná, jednak z důvodu seznámení se s konkrétními úryvky Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod a jejich použitím, a pak také díky prohloubení naší schopnosti vnímat a ověřovat anonymní data.

Lukáš Rella, kvinta