×
Školní kolekce oblečení

Až do 23. května je otevřen e-shop s kolekcí volnočasového oblečení s logem Gymnázia Dačice a G-one.tv. Odkaz k e-shopu je dostupný z článku na hlavní stránce webu školy.

Fakescape!

Že nevíte, co to je? Fakescape je úniková hra, která si klade za úkol přezkoušet vaši vytrvalost proti dezinformacím. Její účastníci využívají svého kritického myšlení a ověřují si předkládané informace.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

V pondělí 12. a v úterý 13. dubna naši školu navštívily, samozřejmě jen virtuálně, studentky politologie brněnské Masarykovy univerzity, aby u studentů 1. ročníku a kvinty rozvíjely mediální gramotnost a schopnost kriticky myslet, a to právě formou fakescape.

Celá hra byla zasazena do prezidentských voleb roku 2028. Během 60 minut jsme si vyzkoušeli roli novinářů, když jsme se dozvěděli, že jeden z prezidentských kandidátů chce zrušit letní prázdniny. Pomocí jednotlivých indicií, plnění úkolů a především – ověřování informací – bylo naším úkolem přijít na to, kdo je oním padouchem.

Myslím si, že celá akce byla přínosná, jednak z důvodu seznámení se s konkrétními úryvky Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod a jejich použitím, a pak také díky prohloubení naší schopnosti vnímat a ověřovat anonymní data.

Lukáš Rella, kvinta

Vloženo Od
zpět nahoru