Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i zaměstnancům krásné prázdniny. A kdybyste během nich náhodou potřebovali něco vyřídit, kancelář máme otevřenou každé pondělí od 8 do 10 hodin anebo jindy po telefonické domluvě.

FCE zkoušky

Třetina našich maturantů už vlastní mezinárodní certifikát z jazykových zkoušek FCE nebo CAE. Certifikát nabízí mimo jiné bodovou bonifikaci při přijímacích zkouškách na některé fakulty, nebo dokonce úplné prominutí přijímací zkoušky z cizího jazyka.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

V sobotu 11. ledna konalo dalších šest studentů z maturitních ročníků Cambridgeské zkoušky na úrovni First Certificate. Všichni u zkoušek uspěli, Dan Jacobs a Lukáš Kolanda prokázali dokonce vyšší než požadované znalosti a obdrželi certifikát na úrovni C1. Celkově je tak letošní maturitní ročník zatím nejúspěšnější v počtu získaných osvědčení o vykonání mezinárodně uznávané zkoušky – čtvrťáci jich mají devět a oktáva pět. Jen tak dál!

Všem blahopřeji k získání certifikátu.

Naďa Koprová