Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Lyžařský kurz primy a sekundy

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd primy a sekundy našeho gymnázia se uskutečnil ve dnech 8. – 15. 2. 2020 v Krkonoších, Špindlerově Mlýně - Labské, penzionu Lovochemie.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

Hlavní náplní kurzu bylo seznámit studenty s horským prostředím a se základy techniky jízdy na sjezdových a běžeckých lyžích. S praktickými dovednostmi jsou samozřejmě úzce spjaté i znalosti teoretické, a tak byly v průběhu jednotlivých večerů prezentovány přednášky na témata: chování a bezpečnost na sjezdovkách, první pomoc při úrazech a servisování běžeckých lyží. 

Samotný výcvik proběhl nejen na příslušné sjezdovce Labská. Jeden den se nám podařilo vydat skibusem na Medvědín, kde však k naší smůle nepanovaly ideální podmínky. Za zmínku ale určitě stojí návrat k penzionu. Zpět jsme se totiž rozhodli nejet skibusem, ale dopravit se sami na lyžích. Cesta skýtala mnohá úskalí, avšak všichni se s touto dobrodružnou cestou popasovali na výbornou!

Počasí nám, až na druhý den pobytu, kdy pršelo a foukal silný vítr, vyšlo do puntíku. Po propršeném pondělí nám Krakonoš vše vynahradil a my se mohli těšit z příjemného sluníčka s občasným pohádkovým sněžením. 

Obrovské poděkování za výborný průběh kurzu patří paní učitelce Vackové Hezinové, paní učitelce Chňoupkové, našemu externímu instruktorovi panu Holanovi, panu zdravotníkovi Králíkovi a především i samotným studentům a studentkám, kteří si mimo nově získaných znalostí a dovedností odvezli také spoustu krásných zážitků a vzpomínek. Posuďte sami:

Naučila jsem se pracovat s hůlkami a jezdit správně carving.
Bavily mě pády při závodech na běžkách.
Nejvíc jsem se nasmál, když Petr Kočí narazil po hlavě do závěje, když se mě snažil předjet.
Líbilo se mi, když pan učitel zpíval "Srdce nehasnou".
Naučila jsem se smýkaný oblouk.
Nejvíc jsem se nasmála, když pan učitel Lovětínský s panem instruktorem zpívali.
Nelíbilo se mi, jak vypadaly pokoje.
Nelíbilo se mi, že všechno jídlo chutnalo stejně. 
Naučila jsem se přežít i to nejhorší.

Bc. Daniel Lovětínský

Vloženo Od
zpět nahoru