Krajské volejbalové zápolení

Dva dny za sebou se vypravila volejbalová družstva z vyššího gymnázia do Českých Budějovic, aby předvedla své kvality na krajském kole volejbalu a srovnala síly se soupeři vyšších úrovní.

​Krajské kolo ve volejbalu chlapců středních škol pro náš výběr ve složení: Filda Šívr, Davča Novák, Marťas Švanda, Honza Morávek, Kuba Šimánek, Šíma Krechler a Pája Krejčí, bylo velikou zkušeností. Turnaje se zúčastnila celkem čtyři družstva. Vedle našeho gymnázia to byly ještě dvě školy z Českých Budějovic, které si to rozdaly o první místo, a jedno mužstvo z Tábora. S těmi jsme se utkali v souboji o poslední medailovou pozici.

Průběh prvního setu vypadal od začátku lépe pro nás. Soupeř dělal spoustu nevynucených chyb, odehrával na naši polovinu míče „zadarmo“ a naši kluci toho úspěšně využívali. Zlom nastal za stavu 18:16 pro nás, kdy se táborským nejprve podařilo srovnat na 18:18 a následně odskočit na rozdíl dvou bodů. Tuto ztrátu se našim borcům již nepodařilo smazat a tak první set skončil nejtěsnějším možným výsledkem 25:23.

Ve druhém dějství nejspíš sehrála svou roli i psychika. To, co nám první set vycházelo a z čeho jsme těžili, jako by se mávnutím kouzelného proutku vypařilo. Začali jsme ihned od začátku chybovat a soupeři se povedlo odskočit na rozdíl šesti bodů. Obrovské manko se přes veškerou bojovnost a snahu nepodařilo vymazat a náš sen o medailové příčce se rozplynul. Klukům každopádně patří obrovský dík za vzornou reprezentaci a předvedený výkon!

​O den později se pokusil vybojovat medaili i tým dívek. Průběh vypadal podobně jako u chlapců. Jedinou změnou byl snad počet zúčastněných družstev. V dívčí soutěži jich bylo šest. Z dálky se zdály všechny týmy klasicky hratelné, ale když jsme se k nim přibližovaly, tak jsme pochopily, že podání s rozběhem není klasické podání a že pokud míč konečně dokážeme zpracovat, strašně těžko se jde v poli koncentrovat na kvalitní nahrávku a smeč. Do budoucna je to pro nás motivací a výzvou inspirovat se hrou krajských týmů a nacvičit tohle brutální podání a útoky na soupeře.

Na výpravě do krajského města jsme ovšem našly spoustu přídavných aktivit - nakupovaly jsme, některé jsme jedly epické jídlo bumbonambo a v neposlední řadě jsme se naučily jezdit v MHD bez držení rukou, takže zkušenosti si vezeme bohaté. Zvykem dámské půlky učitelského sboru je zákulisní příprava hráčů v podobě svačiny, konkrétně sladké pochoutky. Tentokrát jsme se sešly klasicky ve škole a pochutnaly si na kalorické bombě v podobě čokoládového dortu. Tím jsme nabraly síly na další zápasy a příště se ani jeden z našich týmů nevzdá tak lehce.

Zuzana a Dan

G-one.tv video