Florbal mladších žáků

Ve středu dne 15. 11. 2017 bylo odehráno v tělocvičně SŠTO Dačice okrskové kolo ve florbalu mladších žáků. Celkem se zúčastnily tři školy – ZŠ Slavonice, ZŠ Dačice ul. Komenského a Gymnázium Dačice.

Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut. Jednotlivé výsledky – ZŠ Slavonice – ZŠ Dačice ul. Komenského 4 : 5, ZŠ Slavonice – Gymnázium Dačice 4 : 2, Gymnázium Dačice – ZŠ Dačice ul. Komenského 0 : 8. Celkové pořadí turnaje: 1. místo ZŠ Dačice ul. Komenského - 6 bodů 2. místo ZŠ Slavonice - 3 body 3. místo NG Dačice - 0 bodů Vítězné družstvo postupuje do okresního kola, které se koná 30. 11. 2017 ve sportovní hale v Kunžaku. Přejeme mu hodně úspěchů. Na závěr patří poděkování všem hráčům z primy a sekundy, kteří byli nominováni do družstva. Nejlepší výkon podali proti ZŠ Slavonice, kde byl stav ještě ve druhém poločase 2 : 2, ale koncovka utkání nám nevyšla. V posledním utkání proti ZŠ Dačice ul. Komenského se projevila únava, a proto ten větší rozdíl v celkovém skóre. Všichni žáci naší školy podali obětavý výkon. Složení našeho družstva – Martin Uchytil, Matyáš Doležal, Jáchym Kolář – všichni prima, Adam Straka, Dominik Novák, Ondřej Poledník, Kryštof Lojka, Vojtěch Karkoška, Vojtěch Šívr, Petr Mašata – všichni sekunda.

Mgr. Karel Chalupa