Sourozenecké dvojice přepadly školní kolo pIšQworek

Na gymnáziu se 18. října 2017 konalo školní kolo v pIšQworkách. Jubilejní desátý ročník byl vyjímečný i na naší škole. Necelé čtyři desítky hráčů se sešly k rozlosování do osmi skupin.

Ve skupinách hrál každý s každým a ze skupiny postoupili dva nejlepší do pavouka, ve kterém postupoval jen vítěz k metě nejvyšší. Letos organizaci zajišťovali studenti 4. ročníku Radek Tesař, Vojta Novák a Aneta Hronová. Nejdříve seznámili účastníky s pravidly, rozlosovali je do skupin a dohlíželi na hladký průběh hry. Patří jim za to velký dík. Kluci přijeli na soutěž přímo z transfúzní stanice, kde darovali krev a ve svém volnu se ujali organizace pIšQworek. Aneta stihla i odpolední výuku.

Klání se zúčastnili i sourozenci David a Vojta Novákovi, Šimon a Kryštof Krechlerovi a Honza a Iva Pham. Letošní ročník zaznamenal i hodně nových tváří z řad žáků kvinty a 1. ročníku. Radek s Vojtou se zapojili i do soutěže a útočili na kov nejcennější, ale loňské 1. místo si obhájil David Novák z 2. ročníku. Konečné pořadí: 1. místo David Novák 2. místo Vojtěch Novák 3. místo Radek Tesař Každý účastník si odnesl sladkou odměnu, za což chci poděkovat Nadačnímu fondu při škole. Na základě výsledků školního kola byly vybrány tři týmy, které budou naši školu reprezentovat 24. listopadu 2017 na oblastním kole v Jindřichově Hradci. Děkuji všem za účast na školním kole, za organizaci soutěže a držím pěsti všem třem týmům na oblastním kole.

Mgr. Jana Morávková, školní koordinátorka pIšQworek