×
Předávání maturitních vysvědčení

V pátek 27. května od 15 hodin budou maturantům ze 4. ročníku a oktávy (v tomto pořadí) předána vysvědčení na nádvoří zámku v Dačicích. Všichni učitelé i rodinní příslušníci absolventů 2021/2022 jsou srdečně zváni.

Fyzika netradičně

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“ - čínské přísloví, jehož pravdivost lze jen těžko zpochybňovat.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

Ve stejném duchu se nesla i hodina fyziky 3. ročníku. Žáci si pod vedením paní učitelky Jany Morávkové donesli vyřazené spotřebiče jako fén či žehličku na vlasy nebo toustovač. Během výuky si následně každá skupinka vybrala jeden spotřebič a snažila se ho rozebrat pomocí šroubováků, kleští či pouze hrubé síly na základní díly.

Touto netradiční formou jsme se seznamovali, z čeho se věci, které se staly běžnou součástí našeho života, skládají a na jakém principu pracují. Členové jednotlivých skupinek si následně prohlédli práci druhých, čímž každý získal možnost odhalit tajemství, které skrývá fén nebo všemi používaná rychlovarná konvice, která zachránila už nejedno ráno. Všechny rozebrané spotřebiče jsou k vidění v učebně fyziky, kam jsme je na konci hodiny vystavili i pro další zvídavé oči.

Radek Tesař, 3. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru