×
Distanční výuka

Podle aktuální vládního opatření se od středy 14. října všichni žáci gymnázia vzdělávají z domova prostřednictvím on-line hodin a samostudia podle pokynů vyučujících. Ve škole se uvidíme zase v pondělí 2. listopadu. Doufejme:-)

Fyzika netradičně

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“ - čínské přísloví, jehož pravdivost lze jen těžko zpochybňovat.

Ve stejném duchu se nesla i hodina fyziky 3. ročníku. Žáci si pod vedením paní učitelky Jany Morávkové donesli vyřazené spotřebiče jako fén či žehličku na vlasy nebo toustovač. Během výuky si následně každá skupinka vybrala jeden spotřebič a snažila se ho rozebrat pomocí šroubováků, kleští či pouze hrubé síly na základní díly.

Touto netradiční formou jsme se seznamovali, z čeho se věci, které se staly běžnou součástí našeho života, skládají a na jakém principu pracují. Členové jednotlivých skupinek si následně prohlédli práci druhých, čímž každý získal možnost odhalit tajemství, které skrývá fén nebo všemi používaná rychlovarná konvice, která zachránila už nejedno ráno. Všechny rozebrané spotřebiče jsou k vidění v učebně fyziky, kam jsme je na konci hodiny vystavili i pro další zvídavé oči.

Radek Tesař, 3. ročník

Vloženo Od
nahoru