Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Fyzika netradičně

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“ - čínské přísloví, jehož pravdivost lze jen těžko zpochybňovat.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Ve stejném duchu se nesla i hodina fyziky 3. ročníku. Žáci si pod vedením paní učitelky Jany Morávkové donesli vyřazené spotřebiče jako fén či žehličku na vlasy nebo toustovač. Během výuky si následně každá skupinka vybrala jeden spotřebič a snažila se ho rozebrat pomocí šroubováků, kleští či pouze hrubé síly na základní díly.

Touto netradiční formou jsme se seznamovali, z čeho se věci, které se staly běžnou součástí našeho života, skládají a na jakém principu pracují. Členové jednotlivých skupinek si následně prohlédli práci druhých, čímž každý získal možnost odhalit tajemství, které skrývá fén nebo všemi používaná rychlovarná konvice, která zachránila už nejedno ráno. Všechny rozebrané spotřebiče jsou k vidění v učebně fyziky, kam jsme je na konci hodiny vystavili i pro další zvídavé oči.

Radek Tesař, 3. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru