×
Den otevřených dveří on-line

Připojte se ve středu 8. prosince k virtuálnímu dni otevřených dveří z odkazu, který najdete v článku na našich stránkách. Prezentace studia proběhne v 10 a 16 hodin.

Fyzikální měření na Přírodovědecké fakultě JU

Dne 13. 6. 2018 se paní učitelka Jana Morávková a žáci 3. ročníku v rámci přírodovědných praktik vydali na Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity do Českých Budějovic, kde byl pro nás přichystán program týkající se fyziky, přesněji optiky.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Po příchodu na fakultu nás přivítal pan RNDr. Milan Durchan, CSc., který se o nás celé dopoledne staral. Nejdříve jsme byli seznámeni se vším, co na fakultě můžeme studovat a čím se zde příslušní pracovníci zabývají v jednotlivých laboratořích. Dále pro nás byly přichystané experimenty v laboratoři optické spektroskopie, které jsme si mohli po dvojicích vyzkoušet. Mezi experimenty pan doktor Durchan zařadil např. pokus s Faradayovým jevem, pokus na polarizaci světla islandským vápencem, měření rychlosti světla nebo pokusy se sadou geometrické optiky. Ke konci našeho programu nám byly ukázány i některé z ostatních laboratoří, jako například laboratoř plazmatu. K závěru bych chtěla poděkovat paní učitelce Janě Morávkové, že nám umožnila absolvovat tuto exkurzi, která byla velice zajímavá, a panu Milanovi Durchanovi, který se nám plně věnoval.

Pavla Deutscharová, 3.ročník

Vloženo Od
zpět nahoru