Gymnázium Dačice | 70 let

O Štít města Dačice 19. ročník

V úterý 12. června 2018 se na stadionu v Dačicích uskutečnil 19. ročník atletických závodů O Štít města Dačic.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Účastnilo se ho celkem 9 škol z okresu Jindřichův Hradec z šestého až devátého ročníku základních škol rozdělených do dvou věkových kategorií, mezi nimiž byli i zástupci z řad hochů a dívek nižšího Gymnázia Dačice. Počet účastníků naší školy byl bohužel ovlivněn třídním výletem třídy tercie a nedostatečným zájmem dívek z mladší kategorie 6. a 7. tříd. To se posléze promítlo i do celkového 5. místa gymnázia v pořadí škol. V mladší kategorii dosáhli na stupně vítězů dva zástupci ze sekundy.

V dlouhém běhu na 1000 metrů obsadil první příčku Ondřej Poledník s nejlepším časem 3,19,9 s. Rovněž vítězem se stal ve skoku dalekém Jan Beseda, jenž doskočil do vzdálenosti 4,86 m. Ve starší věkové kategorii se na medailové pozice probojovali tři zástupci. Mezi dívkami obsadila třetí příčku ve vrhu koulí Martina Slabá z kvarty s výkonem 8,29 m. Ve skoku vysokém patřila druhá příčka její spolužačce Justýně Šťastné, která překonala laťku ve výšce 136 cm. Na medailové umístění a zároveň první příčku na letošních atletických závodech pro Gymnázium Dačice dosáhl Pavel Krejčí z tercie, který předvedl s 550 cm nejlepší výkon ve skoku dalekém. Poděkování patří nejen žákům, kteří obsadili první příčky ve svých kategoriích, ale rovněž všem, kteří vzorně reprezentovali naši školu při letošním ročníku atletických závodů.