Předávání maturitních vysvědčení

V pátek 27. května od 15 hodin budou maturantům ze 4. ročníku a oktávy (v tomto pořadí) předána vysvědčení na nádvoří zámku v Dačicích. Všichni učitelé i rodinní příslušníci absolventů 2021/2022 jsou srdečně zváni.

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2018

Dopravní soutěž mladých cyklistů

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

V úterý 15. května 2018 se dva čtyřčlenné týmy žáků gymnázia zúčastnily oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Dačicích. V mladší kategorii soutěžil tým žáků primy: Lucie Besedová, Eliška Besedová, Matyáš Doležal a Jáchym Kolář. Ve starší kategorii bojovali žáci tercie: Tereza Leitgebová, Eliška Kučerová, Vojtěch Bartoň a Adam Běhoun. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: Pravidla provozu – teoretická část: žáci odpovídali písemně; Pravidla provozu – praktická část: jízda městem; Jízda zručnosti; Zásady poskytování první pomoci. Oba týmy soutěžily s nadšením; tým tercie se umístil na sedmém místě a tým primy vybojoval pěkné čtvrté místo. Gratulujeme!

Mgr. Petra Uchytilová