Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

O cestovní koště

Ve čtvrtek dne 26. 4. 2018 se konal v tělocvičně SŠTO Dačice již 20. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev žáků středních škol (3 chlapci a 3 dívky) - O CESTOVNÍ KOŠTĚ. Tohoto turnaje se zúčastnila dvě družstva z naší školy.

Družstvo A bylo složeno ze žáků čtvrtého, třetího a druhého ročníku a družstvo B bylo složeno ze žáků kvinty, sexty a prvního ročníku. Celkem se zúčastnilo turnaje sedm družstev. Hrálo se systémem každý s každým na dva hrané sety vždy jen do 15 bodů. Za každý vyhraný set získalo družstvo jeden bod. Všechna družstva hrála s velikým nasazením, žáci se snažili o co nejlepší výkon. Družstvo A ze šesti zápasů pouze jednou remizovalo 1 : 1, a to s družstvem B, jinak ostatní zápasy vyhrálo v poměru 2 : 0. Získalo celkem 11 bodů a obhájilo prvenství z loňského roku.

Družstvo B prohrálo pouze zápas s GOB a SOŠ Telč A v poměru 0 : 2 a ostatní zápasy skončily vždy remízou 1 : 1. Družstvo získalo celkem šest bodů a obsadilo celkově čtvrté místo. Všichni naši žáci podali velice kvalitní výkon a patří jim poděkování za reprezentaci školy na veřejné sportovní akci. Tento turnaj byl poslední před maturitami, které začínají již 2. května 2018. Všem maturantům přeji úspěšné zvládnutí maturity, a tím i zdárné ukončení jejich studia na střední škole. Mgr. Karel Chalupa