Internetová matematická olympiáda

Dne 28. listopadu 2017 proběhl již 10. ročník Internetové matematické olympiády, kterou organizuje Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Z naší školy se této soutěže účastnily dva týmy.

Reprezentovali nás za 1. tým Václav Steinhauser jako kapitán (4. ročník), Vojtěch Novák (4. ročník), Radek Tesař (4. ročník), Honza Phat (oktáva), Viktor Soukup (septima), Tomáš Drobil (3. ročník) a David Novák (2. ročník). A za druhý tým Adéla Dostálová (kapitán, oktáva), Miroslav Vican (oktáva), Tomáš Pospíchal (3. ročník), Jakub Čurda (sexta), Daniel Jacobs (sexta), Jan Klivan (kvinta) a Jan Morávek (kvinta). Olympiáda začala v 9 hodin, kdy žáci zahájili řešení deseti záludných úkolů. Na vyřešení příkladů měli dvě hodiny.

Oba týmy se velice snažily, aby dosáhly co možná nejlepších výsledků. Nakonec se 1. tým umístil na 34. místě s šesti příklady vyřešenými na 100% a jedním na 70% a 2. tým na 163. místě z 222 zaregistrovaných týmů ze 120 středních škol z celé České republiky a ze Slovenska. Všichni účastníci získali spoustu nových zkušeností a užili si spoustu zábavy při řešení všech matematických úkolů. Garantem soutěže byla paní učitelka Jana Morávková, poděkování kromě ní patří i panu učiteli Karlu Tobolkovi, který zajistil elektronické odeslání řešení úloh.

Adéla Dostálová, oktáva