Ředitelské volno v době didaktických testů

Ve čtvrtek 2. a pátek 3. května pokračují maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy didaktickými testy z matematiky, anglického a českého jazyka. Abychom zajistili hladký průběh zkoušek, budou mít žáci vyššího gymnázia v těchto dnech ředitelské volno.

Spolupráce s VŠPJ

V září letošního školního roku se naše škola zapojila do projektu Vysoké školy polytechnické Jihlava s názvem „Síť škol podporující technicky a přírodovědně nadané studenty na Vysočině a okolí“, který vznikl za podpory dotačního programu MŠMT.

Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2017. Do projektu se zapojili studenti celkem jedenácti středních škol, kteří pracovali na svých projektech, celkem vzniklo více než padesát projektů. Studenti našeho gymnázia realizovali pět projektů a nás může těšit, že tři projekty postoupily do užšího finále deseti nejlepších.

Při závěrečných prezentacích 13. 12. 2017 jsme tak měli největší zastoupení ze všech zúčastněných středních škol. V celkovém hodnocení se nakonec nejlépe umístil Jan Klivan z kvinty, který se se svým projektem „Elektronický zámek dveří“ obsadil vynikající 2. místo a získal finanční odměnu 5 000 Kč. Přehled všech realizovaných projektů: Jan Klivan (kvinta) - Elektronický zámek dveří, 2. místo Tomáš Drobil (3. ročník) – Převodník měn, 4. – 10. místo Antonín Málek, Tomáš Přikryl, Zdeněk Škoda (všichni sexta) a Martin Švanda (2. ročník) – Boj s kůrovcem na Dačicku, 4. – 10. místo Jakub Čurda (sexta) - Platební databáze Pavla Hanzlíková (sexta) - Hypotéky.

Mgr. Milan Točík, koordinátor projektu