Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Spolupráce s VŠPJ

V září letošního školního roku se naše škola zapojila do projektu Vysoké školy polytechnické Jihlava s názvem „Síť škol podporující technicky a přírodovědně nadané studenty na Vysočině a okolí“, který vznikl za podpory dotačního programu MŠMT.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2017. Do projektu se zapojili studenti celkem jedenácti středních škol, kteří pracovali na svých projektech, celkem vzniklo více než padesát projektů. Studenti našeho gymnázia realizovali pět projektů a nás může těšit, že tři projekty postoupily do užšího finále deseti nejlepších.

Při závěrečných prezentacích 13. 12. 2017 jsme tak měli největší zastoupení ze všech zúčastněných středních škol. V celkovém hodnocení se nakonec nejlépe umístil Jan Klivan z kvinty, který se se svým projektem „Elektronický zámek dveří“ obsadil vynikající 2. místo a získal finanční odměnu 5 000 Kč. Přehled všech realizovaných projektů: Jan Klivan (kvinta) - Elektronický zámek dveří, 2. místo Tomáš Drobil (3. ročník) – Převodník měn, 4. – 10. místo Antonín Málek, Tomáš Přikryl, Zdeněk Škoda (všichni sexta) a Martin Švanda (2. ročník) – Boj s kůrovcem na Dačicku, 4. – 10. místo Jakub Čurda (sexta) - Platební databáze Pavla Hanzlíková (sexta) - Hypotéky.

Mgr. Milan Točík, koordinátor projektu

Vloženo Od
zpět nahoru