Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Turnaj ve stolním tenise

Ve čtvrtek dne 21. 12. 2017, tři dny před Štědrým večerem, se konal v tělocvičně SOUzas v Dačicích již tradiční turnaj ve stolním tenise. Tohoto turnaje se zúčastnili žáci našeho gymnázia - dvě družstva chlapců a jedno družstvo dívek.

Kromě naší školy se zúčastnila tohoto turnaje ještě družstva SŠTO a domácí SOUzas Dačice. Turnaj byl dobře organizačně zajištěn. Žáci gymnázia potvrdili roli favorita - především v kategorii dívek, v kategorii chlapců to bylo vyrovnanější, ale i zde chlapci potvrdili své kvality a obě družstva A - dívky i chlapci zvítězili. I ostatní naši hráči se umístili v první desítce. Obhájili jsme tak prvenství z předešlého roku 2016. Vítězná družstva obdržela putovní poháry, diplomy, sladké ceny a jednotlivci na prvních třech místech obdrželi diplom a sladké ceny.

Výsledky turnaje Chlapci: 1. místo - Pavel Svoboda - Gymnázium Dačice 2. místo - Aleš Lojka - Gymnázium Dačice 3. místo - Frantrišek Kefr - SOUzas Dačice Dívky: 1. místo - Sára Šestáková - Gymnázium Dačice 2. místo - Vendula Pikrtová - SOUzas Dačice 3. místo - Veronika Brtníková - Gymnázium Dačice Družstva Chlapci: 1. místo - Gymnázium Dačice A 2. místo - SOUzas Dačice 3. místo - SŠTO Dačice 4. místo - Gymnázium Dačice B Dívky: 1. místo - Gymnázium Dačice 2. místo - SOUzas Dačice 3. místo - SŠTO Dačice

Složení našich družstev: Chlapci A - Pavel Svoboda (sexta), Aleš Lojka (kvarta), Martin Švanda (2. roč.), Šimon Krechler (1. roč.) Chlapci B - Ondřej Krejča (kvarta), Petr Mašata (sekunda), Matyáš Doležal (prima) - nejmladší účastník, ale v celkovém pořadí se umístil mezi šesti nejlepšími. Dívky - Sára Šestáková, Hana Riedlingová (obě 2. roč.) Veronika Brtníková, Dominika Hroudová ( obě 1. roč.) Všem hráčům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy na veřejnosti. Byl to poslední turnaj v roce 2017.

Mgr. Karel Chalupa