Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Úspěch v dějepisné olympiádě

V úterý 16. ledna 2018 se naši studenti zúčastnili okresního kola olympiády z dějepisu v Jindřichově Hradci (letos na téma „To byla první republika aneb Československo v letech 1918–1938“).

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Už v prosincových dnech se konalo školní kolo, ze kterého vzešli postupující do okresu – Tomáš Pavlů (tercie), Alexandra Palánová a Renata Brtníková (obě z kvarty). Saša Palánová pokračuje ve svém úspěšném loňském dějepisném tažení (okresní kolo vyhrála a v krajském kole se umístila na krásném devátém místě). Letos skončila v okresním kole na druhém místě (94 bodů), přičemž na vítěze ztratila pouze půl bodu, a postupuje do krajského kola do Českých Budějovic.

Renata Brtníková se umístila na krásném 5. místě (75 bodů) a na kraj postoupila také. Tomáš Pavlů získal 68 bodů, což stačilo na 9. příčku. Celkem se okresního kola zúčastnilo 38 soutěžících. Všem soutěžícím gratuluji, děkuji za vzornou reprezentaci školy a oběma děvčatům přeji do krajského kola mnoho úspěchů.

Mgr. Kateřina Němečková