Krajské kolo zeměpisné olympiády

Ve středu dne 20. 3. 2019 vyjel student prvního ročníku Martin Urbanec společně s pedagogickým doprovodem Karlem Chalupou do Českých Budějovic na krajské kolo zeměpisné olympiády. Martin soutěžil v kategorii D, která sdružuje žáky nad 15 let.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Celkem se tohoto kola zúčastnilo 14 studentů z různých středních škol. Celkově obsadil páté místo - získal 73,0 bodů a umístil se 3 body za třetím a 3,5 bodu za druhým v pořadí. Vítěz už měl od ostatních větší bodový odstup. Soutěž sestávala ze tří částí, stejně jako na okrese - práce s atlasem, bez atlasu a praktické části. Martin zaslouží pochvalu jak za přípravu na soutěž, tak i za celkové umístění, vždyť on byl nejmladší ze všech účastníků. Proto si dal závazek, že i v příštím ročníku se bude snažit probojovat do krajského kola a získat zde lepší umístění. Na závěr chci poděkovat Martinovi za reprezentaci naší školy ve znalostech ze zeměpisu a popřát mu hodně úspěchů i v dalších soutěžích, které bude ještě v letošním školním roce absolvovat.

Karel Chalupa, pedagogický doprovod