Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i učitelům slunečné a odpočinkové dny letních prázdnin. Mějte se hezky!

Matematický klokan 2019

Pátek 22. března 2019 byl dnem, kdy se konala mezinárodní soutěž Matematický klokan.

Naše škola se tradičně zapojila účastí žáků nižšího stupně osmiletého gymnázia v rámci hodin matematiky a zájemců z řad žáků vyššího gymnázia (tentokrát bez studentů maturitních a předmaturitních ročníků, kteří měli v pátek exkurzi mimo školu). V kategorii Benjamín pro primu a sekundu se prosadily dívky. Zvítězila Natálie Leitkepová z primy, druhé místo obsadila Lucie Březinová ze sekundy a třetí skončila Barbora Kameníková z primy. V kategorii Kadet pro tercii a kvartu byli naopak úspěšní chlapci z kvarty. Nejlépe si vedl Pavel Krejčí, druhý skončil Jindřich Poledník a třetí Vojtěch Kameník. Kategorie Junior je určena pro soutěžící z kvinty, sexty a 1. a 2. ročníku. Zvítězil Jan Zeman z 2. ročníku, na druhém místě se umístila Alexandra Palánová z kvinty a třetí skončil Šimon Krechler z 2. ročníku.

Mgr. Milan Točík