Matematický klokan 2019

Pátek 22. března 2019 byl dnem, kdy se konala mezinárodní soutěž Matematický klokan.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Naše škola se tradičně zapojila účastí žáků nižšího stupně osmiletého gymnázia v rámci hodin matematiky a zájemců z řad žáků vyššího gymnázia (tentokrát bez studentů maturitních a předmaturitních ročníků, kteří měli v pátek exkurzi mimo školu). V kategorii Benjamín pro primu a sekundu se prosadily dívky. Zvítězila Natálie Leitkepová z primy, druhé místo obsadila Lucie Březinová ze sekundy a třetí skončila Barbora Kameníková z primy. V kategorii Kadet pro tercii a kvartu byli naopak úspěšní chlapci z kvarty. Nejlépe si vedl Pavel Krejčí, druhý skončil Jindřich Poledník a třetí Vojtěch Kameník. Kategorie Junior je určena pro soutěžící z kvinty, sexty a 1. a 2. ročníku. Zvítězil Jan Zeman z 2. ročníku, na druhém místě se umístila Alexandra Palánová z kvinty a třetí skončil Šimon Krechler z 2. ročníku.

Mgr. Milan Točík