Listopadová volejbalová smršť

Především dívky si užily v listopadu několik volejbalových turnajů různých úrovní.  Dne 12. 11. 2019 se na gymnáziu konal turnaj nižší ročníků osmiletého gymnázia a druhého stupně ZŠ Boženy Němcové. Starší žákyně poměřily síly ve volejbale, nižší ročníky se pak porovnávaly v přehazované. I ta měla prvky utkání starších žákyň, jelikož bylo povoleno několik úderů právě z pravidel volejbalu. Gymnáziu se na tomto turnaji obzvlášť dobře nedařilo, ale ukořistili jsme alespoň jeden bronz v kategorii starších žákyň. Ostatní ceny posbírala základní škola. Nic to však neměnilo na radosti ze hry a z hladce probíhajících utkání.

Na tento turnaj navazovaly zápasy o týden později, kde se utkaly dívky vyššího gymnázia a vyzvaly postupující z předchozího turnaje – tým osmých a devátých tříd ZŠ B. Němcové. Díky tomu jsme měli opět vzácné hosty i z nižších ročníků. Soutěžilo se ve dvou skupinách, kdy se utkala první tři místa obou skupin mezi sebou, a tak jsme se mohli dozvědět pořadí i v tomto turnaji. Zlato brala septima, stříbro druhý ročník a bronzová skončila skupina dívek ze čtvrtého ročníku.

Volejbalový listopad jsme zakončili okresní soutěží v Jindřichově Hradci, kde se dostali ke slovu i chlapci z vyššího gymnázia. Tým dívek a chlapců se vypravil vybojovat medaile na okresní úrovni a pokusit se o postup do vyšších soutěží. Oba týmy braly zlato a tím se probojovaly do krajské soutěže, která se bude konat až začátkem příštího roku.

Mgr. Zuzana Voldřichová

G-one.tv video