Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Literární exkurze do Havlíčkova Brodu

Literární exkurze sexty a kvarty do Havlíčkova Brodu se vydařila. Počasí přálo, autobus šlapal jako hodinky, program zajímavý, studenti skvělí… Jedním slovem BALADA.

2 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci

Dne 12. 10. 2023 se třídy kvarta a sexta vydaly na literární exkurzi do Havlíčkova Brodu.

Po příjezdu měli studenti možnost se porozhlédnout po náměstí. Poté se třídy rozdělily na dvě skupiny, přičemž sexta byla doplněna dívkami z kvarty. Na obě skupiny čekaly edukační programy o Karlu Havlíčku Borovském a Karlu Jaromíru Erbenovi

V muzeu, které sídlí v domě Karla Havlíčka Borovského, jsme se dozvěděli o fake news a o tom, a jak jim předcházet. Poté byl přichystán program o literárním díle Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Věnovali jsme se hlavně ilustracím různých autorů, kteří zpracovali všechny balady z tohoto díla. Mezi těmito programy měli studenti pauzu na oběd a čas na procházku po náměstí.

Na závěr bychom chtěli říct, že se nám výlet moc líbil, dozvěděli jsme se zajímavé informace, které nám něco nového přinesly. Děkujeme paní učitelce Němečkové, panu učiteli Krátkému a paní učitelce Vackové Hezinové, že nás vyvezli, a doufáme, že nás vyvezou zase!

Lejla Popelková a Nikola Březinová z kvarty