Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Lyžařský kurz

Ve dnech 18. - 25. 2. jsme se vydali do Deštného v Orlických horách za doprovodu p. uč. Anety Švarcové, Jany Vackové-Hezinové, Vladimíra Marečka a našeho milého instruktora Petra Holana.

4 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

S cílem naučit se nové věci jsme se v sobotu ráno sešli u tělocvičny a nacpali našich nemálo věcí do autobusu. Po příjezdu a seznámení s rezortem jsme se nachystali na rozřazení do družstev podle našich lyžařských dovedností, přičemž se projevily naše fyzické nedostatky ve výšlapu sjezdovky. Po tomto náročném výkonu jsme byli odměněni vynikající večeří v baru vedle naší chaty. Nedělní ráno jsme začali rozcvičkou, po které následovala snídaně. V dopoledních hodinách jsme se vydali na svah a počasí nám zatím přálo. Po vydatném obědě jsme se skibusem přepravili na běžecké dráhy nedaleko Deštného, kde jsme přišli na to, že tento sport není pro každého. V pondělí se naše první družstvo vydalo i přes nepřízeň počasí na běžky, zatímco druhé a třetí šlo dopoledne na sjezdovku. Odpoledne se naše role vyměnily a my se vydali na ne moc hezký svah. I přesto jsme si lyžování moc užili a něco se přiučili.

Po probuzení jsme zjistili, že úterý nebude tím nejhezčím dnem, k ránu nás totiž přivítala hustá mlha a déšť. Proto byl zvolen náhradní program ve formě vycházky do centra města, při které jsme měli možnost nakoupit nějaké suvenýry. Po příchodu jsme se rychle převlékli do suchého oblečení a vyrazili na bowling nedaleko naší chaty. Zasoutěžili jsme si a vychutnali si skvělou atmosféru. Potom následovala opět báječná večeře a jako každý večer jsme se sešli, abychom zhodnotili uplynulý den a dozvěděli se přibližný plán na den nadcházející. Středa začala jako každý jiný den rozcvičkou, kterou vedla paní učitelka Švarcová. Po snídani jsme kvůli nepříznivým podmínkám měli osobní volno, které jsme strávili každý po svém.

Kolem desáté hodiny přišla paní učitelka Vacková s návrhem podívat se do rodného města F.L. Věka, do Dobrušky. Počet zájemců nebyl velký, což je škoda, protože v Dobrušce toho bylo opravdu dost k vidění. Po poledni jsme se s ostatními sešli před vojenským ústavem a připravili se na exkurzi, která se týkala kartografie a hydrometeorologie. Přednáška byla velmi obohacující nejen pro ty, kteří se o tyto obory zajímají, ale i pro nás ostatní. Před večeří jsme dostali nabídku nočního lyžování, kterou využili skoro všichni. Písnička ,,Prší,prší´´ by se hodila ke čtvrtečnímu dopoledni. Proto jsme opět zvolili bowling, do kterého se tentokrát zapojili i naši učitelé. Po obědě jsme měli možnost si zahrát společenské hry a odpočinout si.

Navštívil nás také člen Horské služby a povyprávěl nám o svých zážitcích z prostředí Orlických hor. Navečer jsme si připravili menší oslavu pro pana učitele Marečka k jeho kulatinám. Po zazpívání námi složené písně jsme předali dárky a popřáli mu hlavně hodně zdraví a nikdy nekončící chuť do života. Poté jsme se rozutekli do našich pokojů a čekali, co nám zítřek přinese. Páteční ráno nás překvapilo poměrně hezkým počasím, a proto jsme se co nejrychleji vydali na svah. Odpoledne se konal velký závod na běžkách. Slunce střídala sněhová vánice, ale i přes to se to na naší náladě neprojevilo a závod proběhl v přátelském duchu. Po večeři následovalo vyhlášení vítězů a večer jsme zakončili diskotékou, u které nás překvapil p. uč. Mareček svými tanečními kreacemi. V sobotu, poslední den našeho pobytu, jsme se sklesle loudali na snídani. Po snídani začalo zběsilé balení a úklid našich zabydlených pokojů. Kolem jedenácté hodiny přijel autobus, do kterého jsme naložili věci a následovně si zašli na poslední skvělý oběd tohoto týdne. Cesta zpět proběhla bez problémů, a tak jsme přijeli včas do Dačic, kde na nás čekali rodiče s otevřenou náručí. Velký dík patří paní uč. Anetě Švarcové za skvělou organizaci, naší zdravotnici Lence a všem, kteří se o nás celý týden krásně starali.

Za Kv, 1.r, Sx a 2.r, Eliška Suchá, Šárka Lovětínská

Vloženo Od
zpět nahoru