Lyžařský kurz primy a sekundy 2024

V sobotu 2. března vyrazili žáci primy a sekundy na týdenní lyžařský kurz do Krkonoš. Konal se na sněhu, nebo na blátě? Probíhaly pěší túry, nebo studenti brázdili sjezdovky na lyžích? Dozvíte se v článku od přímé účastnice zájezdu Evči Puklové.

2 minuty ke čtení vloženo před měsícem

Po příjezdu do Pece pod Sněžkou jsme museli jít přibližně dva kilometry k chatě Protěž, kde jsme byli po celou dobu kurzu ubytovaní. Společně s námi jeli i učitelé včetně vedoucího kurzu Mgr. Daniela Lovětínského. Každý si vzal lyže a dobrovolníci i snowboard a běžky, na kterých jsme měli mnoho krásných zážitků. Nikdo se nenudil, protože program byl pestrý. Po ranní rozcvičce a snídani probíhal dopolední výcvik. Následoval oběd, po kterém bylo volno, a pak odpolední výcvik. Občas jsme mohli jít i po večeři na večerní lyžování. Měli jsme také večerní program, který byl zaměřen na první pomoc, pod vedením zdravotnice paní Mgr. Martiny Kubekové. Nechyběl ani pěší výlet do Pece, do místního supermarketu, konaný ve středu odpoledne. V pátek se uskutečnily závody na lyžích, které se po večeři vyhlásily. V předvečer odjezdu se konal karneval. Žáci byli velmi kreativní a ukázali se ve velmi nápaditých kostýmech. Tento zájezd neposkytnul pouze výcvik na lyžích, ale také byl skvělou akcí, na které si mnozí z nás našli nové kamarády.

Eva Puklová, sekunda