Talent Jihočeského kraje

Lukáš Rella z oktávy uspěl v soutěži Talent Jihočeského kraje. Za svou práci a úspěchy, jichž dosáhl v roce 2023, byl oceněn mezi ostatními středoškolskými studenty 3. místem v kategorii všestranný talent.

2 minuty ke čtení vloženo před 2 měsíci

Lukáš Rella se již od počátku studia na dačickém gymnáziu profiloval jako výrazný talent, a to v mnoha studijních oblastech. V roce 2023 se dokázal prosadit na republikové úrovni v soutěžích přírodovědných a humanitních, ale i technických oborů. Svědčí o tom 13. místo a titul úspěšného řešitele v republikovém kole Astronomické olympiády, do nějž postoupil jako zástupce Jihočeského kraje z 1. místa v krajském kole, dále 7. místo v republikovém kole Dějepisné soutěže gymnázií, kde byl Lukáš součástí tříčlenného týmu, který uspěl mezi 75 družstvy z celé České a Slovenské republiky, a v neposlední řadě vítězství v republikovém kole soutěže Czech Rocket Challenge 2023 loni v červenci. V týmu Space XD, který navrhl, konstruoval a vytvořil raketu, již musel odpálit, zajišťoval technickou dokumentaci. Kromě těchto výrazných republikových úspěchů získal v loňském roce Lukáš titul úspěšného řešitele v krajském kole chemické olympiády či diplom za 1. místo v místním kole lesnické soutěže YPEF. Přípravu na soutěže dokázal navíc skloubit se studijními povinnostmi, o čemž svědčí jeho vynikající prospěch, který za celých osm let "hyzdí" pouze jediná dvojka. Je zjevné, že Lukáš Rella vyniká mnoha různými nadprůměrnými dovednostmi a jeho záběr je opravdu všestranný.

K ocenění v soutěži Lukášovi upřímně blahopřejeme. Máme z něho ohromnou radost.

Petra Mašátová, zástupkyně ředitele