YPEF 2024

Ve středu 21. února se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v budově Lesů České republiky s.p., Lesní správy Telč. Naše gymnázium reprezentovala tentokrát dvě družstva ve starší věkové kategorii.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 měsíci

Soutěž byla opět rozdělena na dvě části. Nejprve probíhala část teoretická, ve které žáci vyplňovali vědomostní test a ve druhé praktické části pak rozlišovali a určovali například větvičky či semínka listnatých i jehličnatých stromů nebo zástupce lesní fauny podle lebek či srsti atd. Nově byla zařazena disciplína „střelba ze vzduchovky“, ve které si oba naše týmy vedly skvěle.

Vítězné družstvo ve složení Antonín Večeřa, Jakub Jedlička a David Novák postupuje do regionálního kola, které se uskuteční pravděpodobně v průběhu května v Brně. Naše další družstvo ve složení Martin Uchytil, Jáchym Kolář a Matyáš Doležal obsadilo krásné třetí místo ve stejné kategorii.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a vítěznému týmu přeji mnoho úspěchů při dalším soutěžení v regionálním kole.

Mgr. Miroslava Chňoupková