Lyžařský kurz tentokrát v Rakousku

Úderem osmé hodiny již všichni nedočkavě přešlapovali před budovou školy. Lyže, snowboardy, běžky a všechno ostatní vybavení vzorně nachystané ve vacích a v taškách. Co že se to chystá za akci? SPRÁVNĚ! Lyžařský kurz vyššího gymnázia je tady...

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Dne 27. ledna 2023 se psala historie, neboť třídy kvinta a 1. ročník vyrazily na svůj lyžařský kurz (vůbec poprvé v historii gymnázia) do rakouského Nassfeldu. Dlouhá cesta nám, i přes menší patálii s autobusem, utekla jako voda a my se mohli pokochat příjemným zázemím hotelu a především výhledem na nádherné vrcholky Alp.

V následujícím týdnu žáky čekal bohatý program. Rána nastartovaná rozcvičkou, několik večerních přednášek, závody ve sjezdu a na běžkách a především nekonečně dlouhé a kvalitně připravené sjezdové i běžkařské tratě. To vše navíc doplněné o krásné počasí, na které jsme měli velké štěstí.

Pokud Vás zajímá, jak si naši žáci svůj zájezd užili, nezapomeňte se podívat na stránky naší školní internetové televize G-ONE. Nezbývá než poděkovat všem instruktorům za hladký průběh kurzu a samozřejmě také rodičům žáků za jejich podporu při naší strastiplné cestě zpět do Dačic.

Mgr. Daniel Lovětínský, vedoucí zájezdu