Lesnická soutěž Young People in European Forests 2023

V úterý 15. února se konalo v budově Lesů České republiky s.p., Lesní správy Telč, místní kolo lesnické soutěže „ Mladí lidé v evropských lesích“. Naše gymnázium reprezentovala tentokrát tři družstva v kategorii starších žáků.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Soutěž se tradičně skládala ze dvou částí. Nejprve proběhla teoretická část, při které žáci vyplňovali test z lesní tématiky a pak následovala praktická část, při které letos nejen určovali jehličnany, listnaté dřeviny, semínka rostlin, ale také hádali zástupce lesní fauny podle hlasu či podle stop.

Družstvo soutěžících ze septimy (Hanuš Musel, Lukáš Rella a Jakub Kaláb) si přivezlo zlatou medaili, družstvo ze sexty (Ludmila Stejskalová, Jáchym Kolář a Martin Uchytil) stříbrnou medaili a smíšené družstvo kvinta + 1. ročník (David Novák, Petr Vican a Jakub Jedlička) obdrželo krásnou medaili bramborovou.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a vítěznému týmu přeji mnoho úspěchů při dalším soutěžení v regionálním kole.

Mgr. Miroslava Chňoupková, vyučující biologie