Cesta do pravěku

Život pravěkého člověka si vyzkoušeli žáci primy prostřednictvím edukačního programu v městském muzeu v Dačicích.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Dne 16. 2. 2023 jsme se my, žáci primy, vydali za doprovodu pana učitele Lovětínského a paní učitelky Němečkové do dačického muzea na edukační program „Zažij pravěk“.

Nejdříve jsme si s paní edukátorkou řekli, co už známe o pravěku, a zhlédli prezentaci o tom, jak žili pravěcí lidé.

Pak jsme si některé činnosti mohli vyzkoušet. Pokoušeli jsme se rozdělat oheň pomocí lučíků (to se nám ale nedařilo), mleli jsme obilí na keltském kamenném mlýnku, vytvářeli jsme vlastní sošku Venuše nebo jsme zkoušeli namalovat jeskynní malbu. Výtvory jsme si pak odnesli do školy. Program v muzeu se nám moc líbil.

Ema Němečková, prima