Gymnázium Dačice | 70 let
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Na bedně

Od úspěchu k úspěchu jdou naši žáci v předmětových olympiádách z přírodovědných i humanitních předmětů. V únoru se to opravdu sešlo...

1 minuta ke čtení vloženo před 12 měsíci

Eliška Němcová z kvarty není jen vynikající veslařka (několikanásobná mistryně a vicemistryně republiky ve své kategorii), ale také skvělá češtinářka (loni postup do krajského kola olympiády z češtiny) a matematička. V okresním kole olympiády z matematiky, které se konalo v Jindřichově Hradci, získala letos druhé místo. 

Kuba Kaláb ze septimy přidal k prvnímu místu z okresního kola dějepisné olympiády také druhé místo ze soutěže v německém jazyce, které se zúčastnil tento týden. 

Že je septima doslova líhní talentů potvrzuje také umístění Lukáše Relly ve 20. ročníku astronomické olympiády. Lukáš krajské kolo vyhrál, což mu vyneslo postup do celostátního klání, které se uskuteční 22. března v Opavě. 

Úspěchy těchto studentů jistě nejsou samozřejmostí, ale výsledkem jejich dlouhodobého zájmu, práce a přípravy. Moc všem gratulujeme a držíme palce v dalších soutěžích.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru