Gymnázium Dačice | 70 let

Na bedně

Od úspěchu k úspěchu jdou naši žáci v předmětových olympiádách z přírodovědných i humanitních předmětů. V únoru se to opravdu sešlo...

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Eliška Němcová z kvarty není jen vynikající veslařka (několikanásobná mistryně a vicemistryně republiky ve své kategorii), ale také skvělá češtinářka (loni postup do krajského kola olympiády z češtiny) a matematička. V okresním kole olympiády z matematiky, které se konalo v Jindřichově Hradci, získala letos druhé místo. 

Kuba Kaláb ze septimy přidal k prvnímu místu z okresního kola dějepisné olympiády také druhé místo ze soutěže v německém jazyce, které se zúčastnil tento týden. 

Že je septima doslova líhní talentů potvrzuje také umístění Lukáše Relly ve 20. ročníku astronomické olympiády. Lukáš krajské kolo vyhrál, což mu vyneslo postup do celostátního klání, které se uskuteční 22. března v Opavě. 

Úspěchy těchto studentů jistě nejsou samozřejmostí, ale výsledkem jejich dlouhodobého zájmu, práce a přípravy. Moc všem gratulujeme a držíme palce v dalších soutěžích.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru