Matematická olympiáda na nižším gymnáziu

Studenti nižšího gymnázia se zúčastňují různých předmětových soutěží a mezi nimi samozřejmě nechybí ani matematická olympiáda.

Školního kola se letos zúčastnilo pět studentek, z nichž dvě postoupily i do kola okresního. A i tam obě zabodovaly. Lucie Kolářová z primy vybojovala krásné 2. místo, Eliška Němcová ze sekundy ve své kategorii dokonce zvítězila, když jako jediná získala nejvyšší možný počet bodů.

A jak okresní kolo vítězka zhodnotila?

Jsem moc ráda, že matematická olympiáda dopadla na výbornou a vyhrála jsem. Zpočátku jsem měla obavy, jestli to sama doma zvládnu, protože se mi těsně před začátkem rozbil skener a já nevěděla, jak výpočty naskenuji a odešlu. Naštěstí se vše podařilo a já stačila odeslat výsledky včas, vlastně ještě o hodinu dříve :-) . Příště bych MO ale raději dělala ve škole. Určitě bych se méně stresovala, protože by se mnou v případě technických potíží byla paní učitelka. Ale úlohy se mi zdály jednoduché. Škoda, že už dál nepostupujeme.

Oběma úspěšným řešitelkám upřímně gratulujeme a doufáme, že naši školu budou reprezentovat i v příštím školním roce.

Mgr. Marcela Blahová, vyučující matematiky