Matematický náboj

V pátek 7. dubna 2017 naše škola vyslala pod vedením paní učitelky Jany Morávkové dva týmy na mezinárodní matematickou soutěž Náboj.

V brzkých ranních hodinách jsme vyrazili na dlouhou a náročnou cestu do české metropole. V letošním roce se soutěž přesunula do místností pražského výstaviště v Holešovicích. Organizátoři nás opět uvítali odměnami v podobě malých dárků a občerstvení. Matematické klání se konalo v Praze a Opavě ve dvou kategoriích, junioři a senioři. V obou kategoriích byl shodný počet 138 týmů. Dačice vyslaly do boje Václava Steinhausera (G3), Vojtěcha Nováka (G3), Kristýnu Poláčkovou (G3), Filipa Urbance (G3), a Radka Tesaře (G3) v kategorii senior.

Tým v kategorii junior utvořili Tomáš Drobil (G2), Viktor Soukup (Sx), David Novák (G1), Daniel Jacobs (Kv) a Jakub Čurda (Kv). Ve 120 minutách se naši studenti snažili probojovat přes záludné úlohy k nejlepšímu umístění. Po namáhavém výkonu si pro nás organizátoři připravili vtipnou přednášku profesora matematiky Lukáše Picka “Jak napálit matfyzáka” a poté se spustilo vyhlášení výsledků. Náš tým se v kategorii seniorů umístil v národním měřítku na krásném 25. místě a v mezinárodním měřítku, což zahrnovalo 405 evropských škol (Maďarsko, Polsko, Rakousko, Skotsko, …), uzmul 90. místo.

Junioři se statečně prali s každým příkladem a nakonec skončili na 127. místě. Následně po vyhlášení jsme se přesunuli do pražského nákupního centra Palladium, kde jsme strávili poslední čas před odjezdem domů. Za všechny zúčastněné bych chtěl poděkovat paní učitelce Morávkové za podporu a organizaci soutěže a také poblahopřát všem zúčastněným.

Radek Tesař ( 3. ročník )