Okresní kolo volejbalu

Ve středu, 5. dubna, jsme se my, tým volejbalistek z nižšího gymnázia, vydaly do Jindřichova Hradce na okresní kolo volejbalového turnaje O pohár ministra školství, které se konalo v místní sokolovně.

Celou dobu byla naším průvodcem a koučem paní učitelka Veverková. Z Dačic jsme vyjely ve čtvrt na osm společně s týmy Základní školy Boženy Němcové. Hrály se hned dva oddělené turnaje. Holčičí a klučičí. Gymnázium, bohužel, dohromady klučicí tým nedalo, a tak veškerá zodpovědnost padla na nás. Základní školu reprezentovaly týmy v obou kategoriích. Celkem se dívčího turnaje zúčastnilo pět týmů. Hrálo se systémem "každý s každým" na dva sety. O výhrách mnohokrát rozhodovalo jen pár bodů. V prvním zápase, ve kterém jsme se utkaly Základní školou Dačice, jsme na sety remizovaly. Remízu jsme uhrály i v dalším dvou zápasech, s Jindřichovým Hradcem a Novou Včelnicí. Zápas s Novou Bystřicí jsme vyhrály 2:0.

A jak jsme vlastně dopadly? Tým, ve kterém hrály Klára Šimánková, Eva Přibylová, Barbora Bubeníková, Veronika Poláková, Kristýna Urbánková, Petra Cepáková, Barbora Lesná a Kateřina Škodová, obsadil zasloužené třetí místo. Celkové výsledky: 1. ZŠ Jindřichův Hradec 2. ZŠ Nová Včelnice 3. Gymnázium Dačice 4. ZŠ Boženy Němcové 5. ZŠ Nová Bystřice Po celou dobu panovala v týmu uvolněná atmosféra. Děkujeme paní učitelce Veverkové, která měla velikou radost z našeho jednosetového vítězství s týmem Jindřichova Hradce, za velikou podporu a nesčetné užitečné rady. Náš dík patří ale také panu učiteli Chalupovi, který nás povzbuzoval ve dnech před turnajem. Pro všechny hráčky byl turnaj potřebnou zkušeností a velikým zážitkem. Jsme rády, že jsme se ho mohly zúčastnit.

Bára Lesná (kvarta)