Maturitní zkoušky 2020

Jak dopadly letošní maturity? Dozvíte se v tomto článku.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Ústní maturitní zkoušky studentů 4. ročníku a oktávy probíhaly od středy do pátku 10. – 12. června za účasti předsedů maturitních komisí PhDr. Ivany Pečtové a Mgr. Martina Vondráška z Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci.

Celkově skládalo maturitní zkoušky letos čtyřicet tři studentů. Dvaadvacet z nich prospělo s vyznamenáním, z toho polovina se samými výbornými. Neuspěl pouze jeden žák, a to v didaktickém testu z matematiky. Naproti tomu dvacet procent všech žáků, kteří maturovali z anglického jazyka, dosáhlo v didaktickém testu z tohoto předmětu stoprocentní úspěšnosti. Maturitní vysvědčení byla slavnostně předána na státním zámku Dačice za účasti pana starosty a rodin úspěšných absolventů.

Petra Mašátová