Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Mladé zastupitelstvo

Letošní kvarta se zúčastnila již pátého mladého zastupitelstva města Dačice, které se konalo 22. června 2017 v hlavním sále KD Beseda. Radnice tuto akci pořádá, aby se mladí lidé dozvěděli něco více o chodu města a funkci Zastuptelstva města Dačice.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Jelikož je studentů kvarty málo do počtu dvaceti zastupitelů, doplnil nás komparz z kvarty. Z dvaceti zástupců bylo vybráno šest radních, další tři představovali členy návrhové komise a dva měli roli ověřovatelů zápisu. Pozvánku i program, na kterém byly podrobnosti o bodech, jež jsme měli projednávat, jsme obdrželi předem.

Pan učitel Krajíček představoval veřejnost. Diskuze nebyla moc dlouhá, ale na všem jsme se shodli. Projednávali jsme třeba závěrečný účet města za rok 2016, přestavbu Domu dětí a mládeže v Dačicích či koupě pozemků. Pana starostu, který si pro nás připravil i krátkou prezentaci o Dačicích, těšilo, že jsme návrhy jen bezmyšlenkovitě neodsouhlasili. Asi dva návrhy neprošly. Mladé zastupitelstvo pro nás bylo přínosnou akcí, všichni se zapojili a dozvěděli něco o chodu města. Zjistii jsme také, jaké problémy město řeší a jak funguje jeho správa.

Barbora Lesná, kvarta

Vloženo Od
zpět nahoru