Move for hope

Pozor, pozor! Tato sportovní výzva je určená až stovce studentů naší školy. Pokud rádi běháte, jezdíte na kole nebo prostě jen chcete pomoct dobré věci, zapojte se do Move for hope.

Charitativní organizace Mary´s Meals, s níž naše škola dlouhodobě spolupracuje, vyhlašuje na měsíc duben sportovní výzvu Move for hope. Cílem této výzvy je získat finanční prostředky na stravování dětí z africké školy Nambo v regionu Mzuzu v Malawi. Děti zde chodí do 1.-8. třídy. Učí se v šesti třídách a na dalších dvou místech pod stromy v areálu školy. K dispozici mají dvacet suchých záchodů, místo vyhrazené pro sport a studnu v blízkosti kuchyně. Nambo je “česká škola”. To znamená, že stravování je zde financováno výhradně z příspěvků dárců z České republiky, přičemž každý rok stojí 504 900 Kč.

A právě této škole může naše škola pomoci. Jak to funguje? Jednoduše. Startovné jsme zaplatili za Vás, takže stačí kliknout na odkaz pod tímto článkem a pomocí školního účtu se přihlásit do sdílené tabulky kilometrů, kam zapíšete své jméno. A pak už můžete vyrazit na kole nebo po svých a každý den zaznamenat do tabulky počet ujetých nebo uběhnutých kilometrů. Za každé čtyři kilometry na kole nebo za jeden uběhnutý kilometr darují sponzoři Mary´s Meals 2 Kč.

Pokud si budete chtít cokoli vyjasnit anebo budete potřebovat pomoct s úpravou tabulky, kontaktujte Ondru Nováka, předsedu studentského parlamentu, či Milana Točíka, ředitele školy.

Tak sportu zdar a tomu, který pomáhá, zvláště!

Tabulka kilometrů

Zobrazit web