Nová laboratoř biologie a chemie

Během letních prázdnin vzniká na gymnáziu nová učebna pro výuku přírodovědných předmětů. V posledních srpnových týdnech finišují stavební práce.

Projekt „Vybudování laboratoře biologie a chemie včetně kabinetu“ (reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012580) je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vybudování moderní laboratoře biologie a chemie včetně vybavení kabinetu odpovídající současnému vývoji a moderním výukovým metodám pro praktické i teoretické vyučování tak, aby umožňovala rozšíření nových forem výuky a zvýšila zájem studentů o výuku přírodních věd, technických a řemeslných oborů a práci s digitálními technologiemi.

Nová laboratoř, která se na gymnáziu budovala během prázdninových měsíců, bude určena především pro výuku přírodovědného praktika a laboratorní techniky. Jistě ale najde využití i pro zpestření výuky přírodovědných předmětů, jako jsou biologie, chemie či fyzika. V laboratoři bude šestnáct pracovních míst pro žáky, kteří zde budou moci sami provádět různé experimenty, sestavovat aparatury, mikroskopovat, pracovat s měřícím systémem Pasco apod. Vyučující bude mít v laboratoři možnost využívat počítač, vizualizér i interaktivní dotykový panel a novou moderní digestoř, která bude velkým přínosem pro provádění především demonstračních pokusů.

Miroslava Chňoupková, vyučující biologie a chemie