Ondra Novák se svým videem mezi výherci soutěže Senátu ČR

17. listopadu 2020 vyhlásila Kancelář Senátu Parlamentu České republiky veřejnou tvůrčí soutěž na téma "Co pro mne znamená svoboda?" Jak si v ní vedli studenti našeho gymnázia? Dočtete se v příspěvku pana učitele Tobolky.

Soutěž byla vyhlášena ve dvou kategoriích, a to literární útvar a video. Z žáků naší školy se do video části soutěže zapojili: Kryštof Blažek, Nikol Koukalová s podporou Ivy Pham, Přemek Kříž s pomocí Miloše Pšenčíka, Viktor Martinů, kterému pomáhal Dominik Novák, a Ondřej Novák s asistencí Martina Břečky, Vojty Bartoně a Filipa Přikryla. K tvorbě videí tvůrci využili především prodloužené vánoční prázdniny, protože uzávěrka připadla na konec loňského roku.

Po dvoutýdenním odkladu, způsobeném velkým množstvím soutěžních příspěvků, byly 2. února vyhlášeny výsledky. Nás může neobyčejně těšit, že z celkového počtu 137 prací byl na 3. místě v kategorii videa vyhodnocen student sexty Ondřej Novák. Na Ondřeje, stejně jako další oceněné v této soutěži, čeká pozvánka do Senátu na osobní prohlídku a setkání se senátory (jakmile to bude možné).

Oceněné video Ondřeje, ale i dalších zapojených žáků z naší školy naleznete na stránkách g-one.tv anebo jsou již měsíc zveřejněna v kanále Internetové televize Gymnázia Dačice na Youtube.

Všem zapojeným žákům děkuji a velmi si jejich myšlenkově a časově náročné práce vážím. A Ondrovi a celému týmu okolo něj pak ze srdce k dalšímu velkému úspěchu blahopřeji.

Karel Tobolka