Okresní kolo dějepisné olympiády

Jako každý rok i letos se naši studenti zúčastnili dějepisné olympiády. Letošní účast byla komplikovanější kvůli epidemiologické situaci, takže jak školní, tak i okresní kolo psali studenti on-line z domova. Dosáhli v něm ovšem skvělých úspěchů.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

V I. kategorii (8. a 9. ročníky) do okresního kola postoupili tři studenti – Petr Vican a Natálie Leitkepová (oba z tercie) a Valentýna Klimešová z kvarty. Nejlépe se umístil Petr, který v okresní konkurenci obsadil krásné třetí místo.

Ve II. kategorii (SŠ) naši školu reprezentovali Martin Urbanec (3. ročník), Kryštof Blažek (septima) a Jakub Kaláb (kvinta). Martin s Kryštofem jsou dlouholetí účastníci DO a nezklamali ani letos. Martin okresní kolo vyhrál a Kryštof získal skvělé druhé místo.

Všem studentům děkuji za účast, Petrovi, Martinovi i Kryštofovi gratuluji k dosaženému úspěchu a přeji mnoho štěstí v krajském kole.

Mgr. Kateřina Němečková