Gymnázium Dačice | 70 let

Ovládli jsme oblastní kolo pIšQworek aneb Jak jsme postoupili do krajského kola

Dne 22. 11. 2018 se přecpaným autobusem do nedalekého Jindřichova Hradce vydaly 3 týmy (VŽUM, Omega 6 a Šívrovi koně), aby se utkaly o první místo v oblastním turnaji piškvorek.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Zápasů, které se konaly na Střední zdravotnické škole, se zúčastnilo celkem 12 týmů. Všechny naše týmy se úspěšně probojovaly až do pavouka, tedy do užšího výběru. V tom pak nejdříve tým třeťáků „VŽUM“ vyřadil ze hry tým čtvrtého ročníku a oktávy „Omegu 6“ a v dalším kole porazil i „Šívrovi koně“. Tým sexty, septimy a druháku „Šívrovi koně“ posléze zvítězil nad týmem Gymnázia Třeboň „Ti chytří a kapitán“. Ačkoliv do krajského kola nepostupují, umístili se na stupni vítězů na krásném 3. místě a vyhráli zajímavé ceny.

Ve finále o 1. místo nakonec bojoval tým „VŽUM“ ve složení David Novák, Jáchym Vágner, Lukáš Pokorný, Martin Švanda a Barbora Kellnerová. Za výhry 16:4 jsme porazili tým Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce „Michal má rande“ a tím vyhráli i celý turnaj. Vítězství nám zajistilo postup do krajského kola, které se odehraje ve čtvrtek 29. 11. 2018 na Obchodní akademii České Budějovice. Držte nám palce! Soutěž jsme si všichni užili, byla také napínavá až do samotného konce a plná překvapivých zvratů. Na závěr bychom chtěli poděkovat hlavně paní učitelce Janě Morávkové, která vše zařídila a doprovodila nás na soutěž. 1. místo „VŽUM“ David Novák, Jáchym Vágner, Lukáš Pokorný, Martin Švanda, Barbora Kellnerová 3.místo „Šívrovi koně“ Filip Šívr, Jan Morávek, Šimon Krechler, Miloš Pšenčík, Eva Přibylová 5. – 8. místo „Omega 6“ Radek Pavlů, Vojtěch Leupold, Kateřina Krajíčková, Tomáš Pospíchal, Denisa Dohnalová.

Napsala Barbora Kellnerová, 3. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru