Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Postup do krajského kola florbalového turnaje SŠ

Dne 23. ledna se náš tým spolu s panem učitelem Fenclem vydal do haly SŠTO Dačice, ve které se pořádalo oblastní kolo florbalového turnaje.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Po krátkém seznámení s pravidly turnaje, představení týmů a taktické stránky, kterou shrnul pan učitel v šatně, jsme rozehráli náš první zápas právě proti SŠTO Dačice. Tento zápas se nám podařilo po namáhavém začátku vyhrát 3:0. Následovala krátká pauza v podobě jednoho zápasu a poté náš tým opět nastoupil zpět na hrací plochu, tentokrát proti SOUZ Dačice. Jelikož jsme se v předchozím zápase sehráli, podařilo se nám tento zápas vyhrát celkem hladce 6:0. Po těchto zápasech, jsme se dozvěděli, že systém turnaje je dvoukolový a tudíž, budeme muset sehrát tyto zápasy znovu, ovšem našemu týmu to nedělalo příliš veliké problémy a tak jsme nastoupili opět proti SŠTO Dačice, proti kterému jsme zvítězili 2:0, poté bez pauzy následoval zápas proti SOUZ Dačice a v tomto zápase jsme na hrací ploše dominovali a zvítězili 7:0. Celkové skóre našeho týmu bylo tedy 18:0, a tak se náš brankář Radek Pavlů může chlubit bonusem v podobě čistého štítu, tedy nula obdržených gólů za turnaj. Činili se ovšem i naši střelci, například Filipu Šívrovi se podařilo nasbírat za všechny čtyři zápasy celkem 4 góly a v těsné blízkosti se drželi kanonýři Jan Morávek a Jakub Šimánek. Oběma se podařilo si za celou dobu turnaje připsat po třech gólech.

Všichni zúčastnění, hráči i pan učitel, si celý turnaj užili. Tímto bychom chtěli poděkovat panu učiteli za možnost si na tomto turnaji zahrát. Věřím, že jsme jeho důvěru nezklamali a dobře reprezentovali naší školu. V úterý 29. ledna naše florbalové družstvo odehrálo finálovou skupinu v Jindřichově Hradci. Výsledky: Gymn Dačice – SŠRV Třeboň 6:0, Gymn J. Hradec 0:1, SOŠ J. Hradec 8:2 Celkové 2. místo znamená postup do krajského kola. Sestava: brankář – R. Pavlů obránci – Z.Škoda, T. Přikryl, J. Morávek, P. Svoboda útočníci – F. Šívr, M. Švanda, M. Kelbler (6 branek), Š. Krechler, J. Šimánek, A. Málek

Zapsal Tomáš Přikryl, septima

Vloženo Od
zpět nahoru