Návrat do školy

Ve středu 25. listopadu v 8.00 začíná výuka 4. ročníku a oktávy. V pondělí 30. listopadu nastoupí do školy žáci primy a tercie, které v týdnu od 7. prosince vystřídají studenti sekundy a kvarty.

Vojenský výcvik v hodinách tělesné výchovy

V úterý 5. února nás při hodině tělesné výchovy navštívil profesionální voják a instruktor sebeobrany nadrotmistr František Jeřábek.

Návštěva to byla pro nás vskutku nečekaná, protože jsme se o ní dozvěděli až se začátkem hodiny. Nejprve nás seznámil se svým povoláním a s možnostmi studia na Univerzitě obrany. Poté následovala společná rozcvička, která dala mnohým z nás pořádně zabrat. Následovala asi nejzajímavější část, krátká lekce sebeobrany. Přestože při ukázkách pan instruktor s některými z nás pořádně zacvičil, myslím si, že se všem návštěva líbila.

Za 4. ročník a oktávu napsal Tomáš Drobil