První místa na lesnické soutěži „YPEF (Young People in European Forests)“

V úterý 12. února se konalo v budově Lesů České republiky s. p., Lesní správy Telč, místní kolo lesnické soutěže „Mladí lidé v evropských lesích“.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Naše gymnázium reprezentovala dvě družstva o třech žácích ve dvou věkových kategoriích. V kategorii mladších žáků (13 až 15 let) soutěžili Martin Urbanec a Jan Terber, oba z 1. ročníku a Alexandra Palánová z kvinty. V kategorii starších žáků (16 až 20 let) se zúčastnili Antonín Málek, Tomáš Přikryl a Zdeněk Škoda ze septimy. Soutěž se skládala ze dvou částí – teoretická část spočívala v testu z lesnické problematiky, v praktické části šlo o poznávání přírodnin, např. peří ptáků, semínek šišek či větví stromů, jež se nacházejí v našich lesích.

Celá akce byla perfektně zorganizovaná a probíhala v příjemné atmosféře. Studenti si ji užívali a jako bonus v obou kategoriích zvítězili a odnesli si krásné, praktické ceny. Postupují také do regionálního kola, které se uskuteční v průběhu března či dubna v Brně. Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho úspěchů při dalším soutěžení v regionálním kole.

Mgr. Miroslava Chňoupková