Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

Úspěchy v předmětových olympiádách

V prvních měsících nového kalendářního roku se ve školách po celé republice konají školní kola olympiád z jednotlivých předmětů. Vítězové školních kol pak tradičně vyrážejí změřit své síly s ostatními do vyšších kol soutěže.

To už je náročnější, ale také zajímavější souboj, protože kromě cenných zkušeností získávají studenti také představu o tom, jak si stojí ve srovnání s vrstevníky z celého jindřichohradeckého okresu, respektive Jihočeského kraje. Žáci dačického gymnázia uspěli hned ve třech okresních soutěžích, a to v olympiádě z českého jazyka, v níž sextánka Maruška Teplá vybojovala stejně jako loni první místo, v olympiádě z německého jazyka, ve které se Karel Müller z 3. ročníku umístil druhý, a v soutěži z angličtiny. Tu zcela ovládla Katka Macků z 3. ročníku, v kategorii mladších žáků olympiády z angličtiny se pak na 3. příčce umístila Boženka Nováková ze sekundy. Všem studentům děkujeme za to, že se do soutěže pustili a že se v okresním kole neztratili. Vítězům blahopřejeme a Marušce i Katce držíme palce do krajského kola!

Mgr. Petra Mašátová