Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Úspěchy v předmětových olympiádách

V prvních měsících nového kalendářního roku se ve školách po celé republice konají školní kola olympiád z jednotlivých předmětů. Vítězové školních kol pak tradičně vyrážejí změřit své síly s ostatními do vyšších kol soutěže.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

To už je náročnější, ale také zajímavější souboj, protože kromě cenných zkušeností získávají studenti také představu o tom, jak si stojí ve srovnání s vrstevníky z celého jindřichohradeckého okresu, respektive Jihočeského kraje. Žáci dačického gymnázia uspěli hned ve třech okresních soutěžích, a to v olympiádě z českého jazyka, v níž sextánka Maruška Teplá vybojovala stejně jako loni první místo, v olympiádě z německého jazyka, ve které se Karel Müller z 3. ročníku umístil druhý, a v soutěži z angličtiny. Tu zcela ovládla Katka Macků z 3. ročníku, v kategorii mladších žáků olympiády z angličtiny se pak na 3. příčce umístila Boženka Nováková ze sekundy. Všem studentům děkujeme za to, že se do soutěže pustili a že se v okresním kole neztratili. Vítězům blahopřejeme a Marušce i Katce držíme palce do krajského kola!

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru