Ředitelské volno v době didaktických testů

Ve čtvrtek 2. a pátek 3. května pokračují maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy didaktickými testy z matematiky, anglického a českého jazyka. Abychom zajistili hladký průběh zkoušek, budou mít žáci vyššího gymnázia v těchto dnech ředitelské volno.

Předávání maturitních vysvědčení 2021

Maturitní vysvědčení byla předána v pátek 11. června celkem sedmadvaceti abiturientům z oktávy a 4. ročníku v sále Kulturního domu Beseda v Dačicích. Atmosféra byla slavnostní.

Vyznamenaných studentů byla většina a ještě více bylo těch, kteří získali pochvalu ředitele školy, ať už za sportovní reprezentaci, za práci pro školní televizi, za složení certifikátu z mezinárodních jazykových zkoušek, zkrátka za něco, co dělali navíc a co dělat vůbec nemuseli, ale do čeho šli, i když to třeba bylo náročné a stálo je to čas a nemalé úsilí. (Osobně si myslím, že to pro spoustu z nich byla spíš zábava.) A to se cení!

Skvělou tečku za svým osmiletým studiem na gymnáziu učinil také Honza Klivan z oktávy, který si v pátek převzal vysvědčení se samými výbornými, pak pronesl za třídu projev ke shromážděným absolventům, rodičům a učitelům, večer se jaksepatří se všemi rozloučil na maturitním večírku a v sobotu ráno v on-line republikovém finále Středoškolské odborné činnosti obhájil svou práci na vývoji aplikace pro výuku cizích jazyků tak dobře, že získal třetí místo. To je fantastický úspěch, před kterým smekáme.

Reportáž z předávání maturitních vysvědčení natočila naše školní internetová televize a zhlédnout ji můžete přímo pod článkem.

Petra Mašátová, zástupkyně ředitele