Ředitelské volno v době didaktických testů

Ve čtvrtek 2. a pátek 3. května pokračují maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy didaktickými testy z matematiky, anglického a českého jazyka. Abychom zajistili hladký průběh zkoušek, budou mít žáci vyššího gymnázia v těchto dnech ředitelské volno.

Body Worlds - Cyklus života

V pondělí 14. června jsme my, žáci druhého ročníku, vyrazili spolu s několika spolužáky ze sexty do Brna na výstavu Body Worlds - Cyklus života.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

U školy jsme se sešli brzy ráno, protože nás čekala dlouhá cesta. Jízda autobusem proběhla v poklidu.

Hned po příjezdu do Brna jsme se vydali na výstavu pravých lidských těl, která byla speciálně upravená plastinací, aby se nerozkládala. Expozice čítala mnoho zajímavých exponátů, například lidský plod, svalstvo člověka nebo nervovou soustavu

Po dvou hodinách následovala návštěva VIDA centra, kde již většina z nás v minulých letech byla, ale i přesto jsme si to tam užili. Navíc tam přibylo i několik atrakcí, takže jsme měli možnost vyzkoušet si něco nového.

Poté jsme se pěšky přesunuli na náměstí Svobody, kde nás čekal rozchod.

Jakmile bylo po nákupech, rozhodli jsme se na závěr svézt šalinou až k autobusu.

Navečer jsme se všichni unavení vrátili do Dačic. Výlet se nám líbil a rádi bychom všem organizátorům poděkovali.

Kryštof Jelínek, student 2. ročníku