Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Beseda s Michalem Koudelkou, šéfem BIS

V pátek 11. června se šest vybraných žáků z našeho gymnázia v doprovodu paní učitelky Vackové Hezinové vydalo do Českých Budějovic na přednášku a besedu s ředitelem Bezpečnostní informační služby panem plk. ing. Michalem Koudelkou.

2 minuty ke čtení vloženo před 3 roky

Ráno jsme v šest hodin nasedli na autobus do Českých Budějovic a vydali se na akci, kterou uspořádal nadační fond Jihočeské naděje hejtmana MUDr. Martina Kuby v rámci konceptu TalentAkademie Jihočeských nadějí pro studenty gymnázií.

V deset hodin jsme již netrpělivě, dohromady s dalšími 59 studenty z 12 gymnázií Jihočeského kraje, vyčkávali v sále krajského zastupitelstva na příchod pana hejtmana a pana ředitele BIS. Hned po příchodu a přivítání pan hejtman symbolicky povýšil pana plukovníka Koudelku na generála v Jihočeském kraji. Po tomto gestu začala samotná přednáška a beseda, ve které nám pan ředitel přiblížil historii, důvody, fungování a pravomoce BIS a věnoval se všem odvětvím práce této služby.

V průběhu celé přednášky byl pan ředitel otevřený veškerým dotazům, čehož jako první využili žáci našeho gymnázia. Poté se přednáška již proměnila spíše v plodnou diskuzi s panem ředitelem na veškerá témata týkající se služby státní bezpečnosti, ale i jeho samotného. Bohužel byl čas značně omezený a ani dvě hodiny nestačily k zodpovězení všech našich dotazů. Na závěr nás pan ředitel ještě povzbudil, abychom se nebáli zkusit se o místo v BIS ucházet. Celá beseda byla velmi zajímavá a všichni jsme si ji moc užili a v pořádku jsme se vrátili do Dačic.

Viktor Martinů, žák kvinty

Vloženo Od
zpět nahoru