Kritéria přijímacích zkoušek na GD

Na stránce Studium/Přijímací zkoušky byla zveřejněna kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022.

Přírodovědný klokan

Letos přírodovědný klokan nedoskákal na půdu našeho gymnázia, ale zaskočil k žákům až domů. Jak to probíhalo a jak to dopadlo? Dozvíte se v následující zprávě.

Ve středu 11. listopadu se žáci kvinty i sexty a společně s nimi také prváci a druháci museli poprat s testem, který prověřil jejich přírodovědný přehled. V oblíbený pátek třináctého čekal vědomostní test rovněž žáky tercie a kvarty. V obou kategoriích se soutěže zúčastnilo celkem 112 studentů. Většina z nich získala více bodů, než je dlouhodobý celorepublikový průměr. Ti nejlepší z nejlepších byli odměněni diplomy.

Žáci naší školy opět potvrdili, že přírodní vědy jim nedělají problémy, a na přírodovědného klokana se mohou těšit zase za rok.

Jakub Nemčik