Programování lego robotů

Díky získanému grantu od firmy THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a. s. ve výši 20.000 Kč jsme mohli od nového školního roku otevřít kroužek Programování LEGO robotů.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Slavnostní předání stavebnic robotů proběhlo v úterý 25. září a na první hodině 3. října se sešlo celkem osmnáct žáků nižšího gymnázia, pro které je kroužek určen. V úvodních hodinách čeká studenty skládání robota LEGO Boost. Z jedné stavebnice lze poskládat celkem pět různých variant. „Pracujeme většinou ve skupinách po čtyřech a je to bezva,“ vysvětlil Jáchym Kolář, žák sekundy. „Je to super!“ okomentoval kroužek Kryštof Lojka z tercie. Hotové roboty budou žáci programovat a bezdrátově ovládat přes aplikaci v tabletech, popř. mobilních telefonech. Aplikaci využívají už při sestavování robotů, protože návod je k dispozici pouze v elektronické podobě. „Líp by se skládalo podle papírových návodů, ale i tak je to fajn,“ řekl Martin Uchytil ze sekundy. „Jo, je to hodně zábavné. I pro holky,“ dodala Martinova spolužačka Boženka Nováková.

Zapsal Mgr. Milan Točík, komentovali žáci sekundy a tercie