×
Kritéria přijímacích zkoušek na GD

Na stránce Studium/Přijímací zkoušky byla zveřejněna kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022.

Programování lego robotů

Díky získanému grantu od firmy THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a. s. ve výši 20.000 Kč jsme mohli od nového školního roku otevřít kroužek Programování LEGO robotů.

Slavnostní předání stavebnic robotů proběhlo v úterý 25. září a na první hodině 3. října se sešlo celkem osmnáct žáků nižšího gymnázia, pro které je kroužek určen. V úvodních hodinách čeká studenty skládání robota LEGO Boost. Z jedné stavebnice lze poskládat celkem pět různých variant. „Pracujeme většinou ve skupinách po čtyřech a je to bezva,“ vysvětlil Jáchym Kolář, žák sekundy. „Je to super!“ okomentoval kroužek Kryštof Lojka z tercie. Hotové roboty budou žáci programovat a bezdrátově ovládat přes aplikaci v tabletech, popř. mobilních telefonech. Aplikaci využívají už při sestavování robotů, protože návod je k dispozici pouze v elektronické podobě. „Líp by se skládalo podle papírových návodů, ale i tak je to fajn,“ řekl Martin Uchytil ze sekundy. „Jo, je to hodně zábavné. I pro holky,“ dodala Martinova spolužačka Boženka Nováková.

Zapsal Mgr. Milan Točík, komentovali žáci sekundy a tercie

Vloženo Od
nahoru