×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Programování lego robotů

Díky získanému grantu od firmy THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a. s. ve výši 20.000 Kč jsme mohli od nového školního roku otevřít kroužek Programování LEGO robotů.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Slavnostní předání stavebnic robotů proběhlo v úterý 25. září a na první hodině 3. října se sešlo celkem osmnáct žáků nižšího gymnázia, pro které je kroužek určen. V úvodních hodinách čeká studenty skládání robota LEGO Boost. Z jedné stavebnice lze poskládat celkem pět různých variant. „Pracujeme většinou ve skupinách po čtyřech a je to bezva,“ vysvětlil Jáchym Kolář, žák sekundy. „Je to super!“ okomentoval kroužek Kryštof Lojka z tercie. Hotové roboty budou žáci programovat a bezdrátově ovládat přes aplikaci v tabletech, popř. mobilních telefonech. Aplikaci využívají už při sestavování robotů, protože návod je k dispozici pouze v elektronické podobě. „Líp by se skládalo podle papírových návodů, ale i tak je to fajn,“ řekl Martin Uchytil ze sekundy. „Jo, je to hodně zábavné. I pro holky,“ dodala Martinova spolužačka Boženka Nováková.

Zapsal Mgr. Milan Točík, komentovali žáci sekundy a tercie

Vloženo Od
zpět nahoru