Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Programování lego robotů

Díky získanému grantu od firmy THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a. s. ve výši 20.000 Kč jsme mohli od nového školního roku otevřít kroužek Programování LEGO robotů.

Slavnostní předání stavebnic robotů proběhlo v úterý 25. září a na první hodině 3. října se sešlo celkem osmnáct žáků nižšího gymnázia, pro které je kroužek určen. V úvodních hodinách čeká studenty skládání robota LEGO Boost. Z jedné stavebnice lze poskládat celkem pět různých variant. „Pracujeme většinou ve skupinách po čtyřech a je to bezva,“ vysvětlil Jáchym Kolář, žák sekundy. „Je to super!“ okomentoval kroužek Kryštof Lojka z tercie. Hotové roboty budou žáci programovat a bezdrátově ovládat přes aplikaci v tabletech, popř. mobilních telefonech. Aplikaci využívají už při sestavování robotů, protože návod je k dispozici pouze v elektronické podobě. „Líp by se skládalo podle papírových návodů, ale i tak je to fajn,“ řekl Martin Uchytil ze sekundy. „Jo, je to hodně zábavné. I pro holky,“ dodala Martinova spolužačka Boženka Nováková.

Zapsal Mgr. Milan Točík, komentovali žáci sekundy a tercie