Školní kolekce oblečení

Až do 23. května je otevřen e-shop s kolekcí volnočasového oblečení s logem Gymnázia Dačice a G-one.tv. Odkaz k e-shopu je dostupný z článku na hlavní stránce webu školy.

Projektový den na téma “LES”

Ve středu 23. a ve čtvrtek 24. června se žáci druhého ročníku a sexty vydali s panem učitelem Dohnalem a svými třídními učitelkami do Kázku – lesa nedaleko Dačic.

1 minuta ke čtení vloženo před 11 měsíci

Lesem nás provedl pan Kamil Kupec a ve svém výkladu se kromě historie lesa zaměřil hlavně na devastující kůrovcovou kalamitu, která nás všechny v posledních letech trápí.

Poté jsme si sami zkusili zaměření krajiny a počítání objemu dřeva v lese. Výsledek našeho počítání byl sice velice optimistický, bohužel realitě se příliš nepřibližoval.

Na závěr jsme se vydali hledat kešky - malé poklady, které nám zde vyučující dopředu pečlivě uschovali, potom jsme si krátce odpočinuli a občerstvili se u táboráku a plni nadšení z nově získaných vědomostí a zkušeností se vydali zpět k našemu gymnáziu.

Marek Svoboda, student 2. ročníku