Úřední hodiny gymnázia

Potřebujete zaslat potvrzení o studiu, žádost o ošetřovné či jiný formulář? Zastihnete nás od pondělí do pátku od 8 do 13 hodin na telefonu 384 420 432.

Ptačí tah

Jak najdou tažní ptáci cestu zpět, už ví studenti sexty a 2. ročníku po návštěvě přírodovědce PhDr. Petra Veselého, Ph. D.

V úterý 26. listopadu se žáci 2. ročníku a sexty sešli 3. a 4. hodinu v učebně biologie, kde pro ně byla připravena přednáška s názvem Ptačí tah. Přednášku vyslovil PhDr. Petr Veselý, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Žáci si z přednášky odnesli mnoho zajímavých poznatků a informací o tom, jak, kdy a kam ptáci migrují a co je k tomu vlastně vede. Zjistili také, jak ptáci zvládnou přeletět dlouhé vzdálenosti, že se dokáží zorientovat a najít tu správnou cestu za využití magnetického pole Země. Přednáška byla velice poučná. Už se těšíme na další!

Nikol Fuchsová, 2. ročník