Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

Ptačí tah

Jak najdou tažní ptáci cestu zpět, už ví studenti sexty a 2. ročníku po návštěvě přírodovědce PhDr. Petra Veselého, Ph. D.

V úterý 26. listopadu se žáci 2. ročníku a sexty sešli 3. a 4. hodinu v učebně biologie, kde pro ně byla připravena přednáška s názvem Ptačí tah. Přednášku vyslovil PhDr. Petr Veselý, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Žáci si z přednášky odnesli mnoho zajímavých poznatků a informací o tom, jak, kdy a kam ptáci migrují a co je k tomu vlastně vede. Zjistili také, jak ptáci zvládnou přeletět dlouhé vzdálenosti, že se dokáží zorientovat a najít tu správnou cestu za využití magnetického pole Země. Přednáška byla velice poučná. Už se těšíme na další!

Nikol Fuchsová, 2. ročník