Gymnázium Dačice | 70 let

Putovní koště neobhájeno, odnášíme si cennou zkušenost

Mladý výběr z kvinty, sexty, prváku a druháku před sebou neměl jednoduchý úkol, neboť byl v roli obhájce trofeje "O putovní koště" z roku 2019, ve kterém se kvůli Covidu volejbalový turnaj smíšených družstev odehrál naposledy.

2 minuty ke čtení vloženo před 2 roky

Dne 27. 4. 2022 se naše družstvo vyššího gymnázia ve složení Terka Bauerová, Ema Nekulová, Lucka Stejskalová, Laura Tichovská, Matyáš Doležal, Vojta Karkoška, Jáchym Kolář, Adam Straka a Vojta Šívr zúčastnilo turnaje smíšených družstev ve volejbale na dačické SŠTO. O putovní koště se kromě nás utkalo dalších pět družstev – domácí SŠTO „A“ a „B“, SOU ZaS Dačice, GOB Telč a OA Jindřichův Hradec.

První utkání ve skupině jsme sehráli s týmem SOU ZaS Dačice. Po ztraceném úvodním setu a velmi vyrovnaném průběhu setu druhého jsme bojovali alespoň o remízu. Té jsme byli skutečně velice blízko, jelikož stav byl 14:14 při našem podání a následující bod, uhraný na té či oné straně, znamenal konec zápasu. Bohužel jsme neměli potřebné štěstíčko a bod za remízu nám těsně unikl. V druhém utkání ve skupině jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje. Družstvo SŠTO „A“ předvedlo velice zkušený a zodpovědný výkon, díky kterému nás přehrálo poměrně hladce ve dvou setech. Souboj o 5. místo nabídl hned několik krásných výměn a především vyrovnanou partii. Na jejím konci  se však radovalo družstvo SŠTO „B“, které nám v závěrečném třetím setu dokázalo odskočit ze stavu 4:4 na rozdíl pěti bodů a smazat takové manko již nebylo v našich silách.

Všem zúčastněným bych velice rád poděkoval nejen za bojovnost, ale také za vzornou reprezentaci školy!