Putovní koště neobhájeno, odnášíme si cennou zkušenost

Mladý výběr z kvinty, sexty, prváku a druháku před sebou neměl jednoduchý úkol, neboť byl v roli obhájce trofeje "O putovní koště" z roku 2019, ve kterém se kvůli Covidu volejbalový turnaj smíšených družstev odehrál naposledy.

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Dne 27. 4. 2022 se naše družstvo vyššího gymnázia ve složení Terka Bauerová, Ema Nekulová, Lucka Stejskalová, Laura Tichovská, Matyáš Doležal, Vojta Karkoška, Jáchym Kolář, Adam Straka a Vojta Šívr zúčastnilo turnaje smíšených družstev ve volejbale na dačické SŠTO. O putovní koště se kromě nás utkalo dalších pět družstev – domácí SŠTO „A“ a „B“, SOU ZaS Dačice, GOB Telč a OA Jindřichův Hradec.

První utkání ve skupině jsme sehráli s týmem SOU ZaS Dačice. Po ztraceném úvodním setu a velmi vyrovnaném průběhu setu druhého jsme bojovali alespoň o remízu. Té jsme byli skutečně velice blízko, jelikož stav byl 14:14 při našem podání a následující bod, uhraný na té či oné straně, znamenal konec zápasu. Bohužel jsme neměli potřebné štěstíčko a bod za remízu nám těsně unikl. V druhém utkání ve skupině jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje. Družstvo SŠTO „A“ předvedlo velice zkušený a zodpovědný výkon, díky kterému nás přehrálo poměrně hladce ve dvou setech. Souboj o 5. místo nabídl hned několik krásných výměn a především vyrovnanou partii. Na jejím konci  se však radovalo družstvo SŠTO „B“, které nám v závěrečném třetím setu dokázalo odskočit ze stavu 4:4 na rozdíl pěti bodů a smazat takové manko již nebylo v našich silách.

Všem zúčastněným bych velice rád poděkoval nejen za bojovnost, ale také za vzornou reprezentaci školy!